آخرین خبرها
خانه >> آخرین اخبار >> گفتگو با علی محمد بشارتی وزیر سابق کشور

گفتگو با علی محمد بشارتی وزیر سابق کشور

در انتخابات اثرگذار ۱۳۷۶ با وجود این‌که همه می‌دانستند که به لحاظ متعارف گروه‌های سیاسی در ایران، من به‌عنوان وزیر کشور جمهوری اسلامی در جبهه‌ی راست تعریف می‌شدم و خلاصه این‌که چپ نیستم، از طرفی هم با آقای ناطق نوری از قدیم رفاقت دیرینه داشتم، اما همه دیدند که نتیجه‌ی انتخابات آن شد که آقای خاتمی رأی آورد.من به شما بگویم که امکان تقلب تعیین‌کننده در وزارت کشور نزدیک به صفر است. این‌قدر قانون محکم است که وزیر کشور اگر بخواهد برادرش را وارد مجلس بکند، نمی‌تواند. ممکن نیست کسی بتواند جلوی این همه دوربین و آدم و ناظر و مجری تقلب کند.

در سال ۱۳۵۹ که انتخابات مجلس بود، پسر آیت‌‌الله پسندیده -یعنی برادرزاده‌ی حضرت امام (ره)- از خمین رأی نیاورد. آیت‌‌الله پسندیده به امام نامه نوشت که در شهرستان خمین تقلب شده. یکی از اعضای دفتر امام تعریف می‌کرد که امام وقتی نامه را دیدند، تبسمی کردند و فرمودند انتخابات خمین بهترین سند است برای سلامت انتخابات در جمهوری اسلامی. در حالی که در آن شرایط اول انقلاب، طبیعی بود که همه‌ی دست‌اندرکاران انتخابات دلشان می‌خواست که پسر برادر امام به مجلس برود، اما چون مردم خواسته بودند شخص دیگری نماینده‌شان شود و ایشان انتخاب نشده بود، معلوم می‌شود که انتخابات به‌سلامت برگزار شده است.

*لینک مستقیم گفتگو به همراه صدا در پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

farsi.khamenei.ir/audio-content?id=9593

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>