آخرین خبرها
خانه >> تالیفات >> سیاسی >> 57 سال اسارت >> ۵٧ سال اسارت (جلد پنجم)

۵٧ سال اسارت (جلد پنجم)

روی-جلد-پنجم

۵٧سال اسارت

جلدپنجم

آمریکایی ها برای سلطه بیشتر برکشور طرح مصونیت مستشاران خود را به محمدرضا دیکته کردند. محمدرضا هم دولت را وادار کرد که آن طرح را از تصویب مجلس شورای ملی و مجلس سنا بگذراند. وجود ٧٠ هزار مستشار نظامی آمریکایی که به ظاهر برای آموزش ساز و برگ نظامی آمریکایی به ایران آمده بودند و در حقیقت حضور آنها برای کنترل ارتش شاه بود که مقاومتی در ارتش و اقدامی در ارتش علیه شاه انجام نشود آنها بودند که در ایران دست به هر کاری می زدند.

حضرت امام خمینی در چهارم آبانماه ١٣۴٣ علیه آن مصوبه سخنرانی بسیار شجاعانه و روشنگرانه داشتند. در قسمتی از سخنرانی امام آمده بود:

…آقا تمام گرفتاری ما از آمریکاست. تمام گرفتاری ما از اسرائیل است. اسرائیل هم از آمریکاست..

ای سران اسلام به داد اسلام برسید ای علمای نجف به داد اسلام برسید. ای علمای قم به داد اسلام برسید رفت اسلام. ما زیر چکمه آمریکا برویم چون ملت ضعیفی هستیم؟

چون دلار نداریم؟ آمریکا از انگلیس بدتر انگلیس از آمریکا بدتر شوروی از هر دو بدتر.

اما امروز سر وکار ما با آمریکای خبیث است. رییس جمهور آمریکا بداند که منفورترین افراد دنیا پیش ملت ماست.

پس از همین سخنرانی بود که شاه در ۱۳/۸/۴۳حضرت امام خمینی را به ترکیه تبعید کرد. بقیه کتاب به تاثیر تبعید امام خمینی می پردازد.

پشت-جلد-پنجم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>