آخرین خبرها
خانه >> تالیفات >> سیاسی >> 57 سال اسارت >> ۵٧ سال اسارت (جلد ششم)

۵٧ سال اسارت (جلد ششم)

روی-جلد-شش

 

۵٧سال اسارت

جلدششم

شاه به دور از مخالفت مردم ایران عموما و علماء و حوزه های علمیه بخصوص نسبت به عملکرد ضد ملی خود به تاراج ثروت های مردم می پرداخت و گوشش بدهکار هیچ حرفی نبود.

شاه در سال ١٣۴۶جشن تاج گذاری منعقد کرد و میلیون ها تومان از بودجه کشور را صرف هیچ کرد در آن سال به دلیل مشکلات ناشی از خشکسالی و طرح استعماری انقلاب سفید همه چیز کشور در شرایط بدی بود.

هنوز کشور از هزینه های کمرشکن جشن تاج گذاری کمر راست نکرده بود که شاه در سال ١٣۵٠ کشور را درگیر یک جشن پر زرق و برق و پرهزینه یعنی جشن های ٢۵٠٠ ساله سلطنتی کرد. محافل مستقل هزینه این جشن ها را دومیلیارد دلار برآورد کردند. شاه ۶٠شخیصت سیاسی و رییس کشورهای مهم جهان را به کشور دعوت کرد و در چادرهای مخصوص که به همین منظور از فرانسه تهیه شده بود یک هفته روسای کشورها را با غذا های گرم و گرانقیمت که در فرانسه تهیه می شد و به تخت جمشید حمل می گردید پذیرایی می کردند قرض روی قرض و وام روی وام. پیداست که هر وامی به اهتزار در آمدن پرچم نانقدس کشور وام دهنده تلقی می شد.

پشت-جلد-شش

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>