آخرین خبرها
خانه >> آخرین اخبار >> شهد شعر

شهد شعر

شهد شعر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     کوتاه درباره کلیات اشعار

     چاپ اول اشعار در سال هفتادو یک به کوشش حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی منتشر شد. دومین دفتر به نام در وادی عشق در سال هفتاد و شش به چاپ رسید. دفتر سوم با اضافات قابل ملاحظه در سال هفتاد و نه تحت عنوان لبخند شعر توسط حوزه هنری انتشار یافت. از آن به بعد به رغم تشویق دوستان و آماده شدن اشعار جدید توفیق انتشار کلیات حاصل نشد. اینک کلیات اشعار خود تحت عنوان شهد شعر حاوی یکصد و پنجاه غزل، ده دل سروده، شانزده قصیده، دو ترجیع بند، چهار ترکیب بند، سه مثنوی، دو قطعه، یک شعر سپـــــــــید، یک شعر نو و یک مثنوی طنز جمعاً با بیش از دو هزار بیت تقدیم خوانندگان می شود.

نکته جالب توجه اینکه، از مجموعه اشعار خود، ترکیب بند عاشورایی را به دو دلیل بسیار دوست میدارم:

- از آنجایی که همه افتخارات ما و همه مسلمانان و بشریت از عاشورا و کربلاست، بنابراین هرچیز که رنگ و بوی کربلا را داشته باشد، دوست داشتنی است.

در اواخر ذی الحجه سال هشتاد و دو ده روز مانده به ماه محرم، در معیت یکی از علمای بزرگ عازم مسجد ارک برای شرکت در مراسم ترحیم بزرگی بودیم. به مجرد سوار شدن به اتومبیل به آن عالم گفتم: شما ره به اجدادتان قسم میدهم از خداوند بخواید تا از امام حسین (علیه السلام) بخواهد که تا عاشورای سال آینده مرا موفق کند تا ترکیب بندی عاشورایی شبیه اشعار محتشم بسرایم.

سید چیزی نگفت. به مسجد ارک رسیدیم. بعد از مراسم ترحیم و در مسیر بازگشت بی صبرانه منتظر پاسخ بودم. دیدم که از ناحیه ایشان خبری نشد. ناچار پرسیدم تقاضای دعای من چه شد؟ ایشان گفت: به اجدادم قسم از آغاز سوال شما تا حال در خلسه سوال شما هستم که خداوند هم برای حل پاره ای از مشکلات باید دست به دامن حسین (علیه السلام) بشود.

سر انجام با عنایات بی شمار پروردگار توانا و توجهات حضرت ابا عبدالله (علیه السلام) در بیستم محرم همان سال یعنی کمتر از یک ماه بعد، سرودن تمامی ترکیب بندپایان یافت. البته به سبک محتشم، نه همانند محتشم.

از همه بزرگان، دانشمندان، ادبا، صاحب نظران و دوستان تمنا دارم که لغزش ها را تذکر دهند و کاستی ها را ببخشایند…

تهران

سی ام فرودین یکهزار و سیصد و نود چهار

برای مشاهده کامل کلیات شهد شعر کلیک کنید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>