آخرین خبرها
خانه >> آخرین اخبار >> بشارتی در حاشیه مراسم بزرگداشت آیت‌الله مهدوی کنی

بشارتی در حاشیه مراسم بزرگداشت آیت‌الله مهدوی کنی

آیت‌الله مهدوی کنی به حرف‌هایی که تبلیغ می‌کرد، عامل بود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آیت‌الله مهدوی کنی روحانی‌ای بودند که جذابیت بسیاری برای دین‌باوری مردم داشتند؛ بسیاری از افراد حرفهای خوبی می‌زنند اما خودشان عمل نمی‌کنند.

علی‌محمد بشارتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا در حاشیه مراسم بزرگداشت و رونمایی از تندیس آیت‌الله مهدوی کنی گفت: زیباترین جمله درباره مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی را امام خمینی(ره) گفتند که فرمودند: «من به ایشان ارادت داشته و دارم و خواهم داشت»، امام با این جمله پربار هم گذشته ایشان را تأیید کردند هم موضع روز ایشان را مورد تأیید قرار دادند و هم آینده ایشان را ضمانت کردند.

وی درباره حُسن‌های آیت‌الله مهدوی کنی بیان کرد: ایشان بسیار مهربان و پرعاطفه بودند؛ خنده‌رو و شوخ‌طبع بودند؛ ایشان روحانی‌ای بودند که جذابیت بسیاری برای دین‌باوری مردم داشتند؛ بسیاری از افراد حرفهای خوبی می‌زنند اما خودشان عمل نمی‌کنند؛ در صورتی که آیت‌الله مهدوی کنی قبل از اینکه بخواهد تبلیغ یکی از مبانی را کند خودش به آنها عمل می‌کرد.

بشارتی تصریح کرد: ایشان به خدمت هرچه بیشتر به انقلاب اسلامی علاقه‌مند بودند؛ بنابراین از همان روزهای اول که ایشان رئیس کمیته استقبال از امام خمینی بودند و سپس از طرف امام مسئول تشکیل و ساماندهی کمیته انقلاب شدند خدمت مخلصانه ایشان ادامه داشت تا زمانی که در سمت ریاست دانشگاه امام صادق(ع) به حیات دنیوی خود پایان دادند.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله مهدوی کنی در مجموع یک روحانی وارسته، ارزشی و ولایتمدار بودند، گفت: ایشان علاقه فوق‌العاده‌ای به مقام معظم رهبری داشتند و هر کسی که با ایشان آشنایی داشت به انقلاب، روحانیت و دین علاقه‌مند می‌شد و مجموع این ویژگی‌ها را در کمتر کسی می‌توان پیدا کرد که آیت‌الله مهدوی کنی تمام آنها را در شخصیت خودشان جمع کرده بودند. عاش سعیداً و مات سعیداً؛ رحمه الله علیه.

لینک کامل خبر در سایت رسمی خبر گزاری تسنیم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>